Power Bridge

Völkl Tennis – síla, která jde od srdce

Jeden z nejdůležitějších faktorů, které určují sílu tenisové rakety je stabilita a tuhost rámu. Protože čím stabilnější je rám, tím více motorické energie může být dáno do míčku. V posledních letech naši inženýři dosáhli zcela nových dimenzí síly tím, že zavedli technologii DNX uložením do rámu. Vysoce odolný DNX materiál je na bázi technologie CARBON NANOTUBE vyvinuté firmou Völkl Tennis a Fraunhofer Technology Development Group (Fraunhofer TEG) a se stejnou váhou je asi 25krát silnější než konvenční materiál karbonového vlákna. Díky mnoha letům zkušeností ve využití DNX jsme nyní úspěšně vyvinuli další krok vznikem POWERBRIDGE. Při konstrukci hlavy rakety, návrh vidlice – jinými slovy nejnižší části (pozice 6 hodin) – znamená velkou výzvu. Německé oddělení vývoje firmy Völkl Tennis se nyní soustředilo na toto kritické místo. Výsledkem je POWERBRIDGE – inovativní konstrukce, která znatelně zvyšuje stabilitu této kritické oblasti. To dělá celou raketu silnější a dynamičtější. Tento efekt je dosažen jednak vysoce odolným materiálem DNX a za druhé zvýšením hustoty specifického materiálu ve vidlici.

Jak POWERBRIDGE funguje?

Tajemství POWERBRIDGE je ve dvou komponentech. Za prvé, ověřená DNX technologie, která se nyní poprvé používá i na můstku hlavy rakety. Za druhé, vývojáři firmy Völkl Tenis uspěli v redukci materiálu křížové oblasti můstku aníž by se ztratila stabilita. Množství rozpětí pryskyřice, funguje jako spojovací materiál v oblasti můstku se zbytkem rámu. Jediný rozdíl je vyšší kompaktnost základové hmoty. Ve spojení se silovými vlastnostmi materiálu DNX tato komprese vyprodukuje enormně pevnou složeninu, která optimalizuje srdce rakety, čímž raketě uděluje více síly.

Síla pro srdce rakety

K dnešnímu dni, „doladění materiálem DNX“ raket Völkl Tennis se koncentrovalo na oblast držadla a dvě boční místa na hlavě rakety (pozice 3 a 9 hodin). S POWERBRIDGE jsme nyní posílili pozici 6 hodin. Poprvé nabízí POWERBRIDGE ideální řešení tohoto problému nejen tím, že se zajistí kritické srdce rakety, které je více stabilní, ale také zajištěním síly navíc. Výsledkem je, že POWERBRIDGE dovoluje ještě více dynamický styl hry.